

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 18 V |
| Peak Pulse Current | 10 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 20 V |
| Clamping Voltage | 35 V |
| Peak Pulse Power | 350 W |
| Voltage ESD Contact | ±30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | ±30 kV |
| Diode Capacitance | 1 pF |
Stock: 6053
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09523
Ext.Price$0.09523
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09523 | $0.09523 |
| 10 | $0.08461 | $0.84610 |
| 50 | $0.07517 | $3.75850 |
| 100 | $0.06614 | $6.61400 |
| 500 | $0.05820 | $29.10000 |
| 1000 | $0.05232 | $52.32000 |
| 3000 | $0.04704 | $141.12000 |
| 5000 | $0.04400 | $220.00000 |
